آموزش و دانلود کیف پول گرام | Gram

سرویس پیام رسان Telegram ، شرایط استفاده از کیف پول رمز ارز بومی خود یعنی Gram را اعلام کرد. در بیانیه ای که در هشتم اکتبر منتشر شد، تلگرام شرایطی را برای استفاده مستقل از کیف پول این شبکه (کیف پول گرام Gram) یا بصورت ادغام با پیام رسان خود تعیین کرد که در ادامه به مرور 5 مورد کلیدی آن می‌پردازیم:

شرایط و قوانین استفاده از کیف پول Gram

 • مالیات و مقررات تلگرام

در این بیانیه تأکید کرد که در کشورها و مناطقی که خدمات این شرکت طبق قانون، سازمان‌های نظارتی و تحریم‌ها قابل دسترسی نبوده و یا ممنوع شده است، نباید از کیف پول گرام استفاده شود. طبق اعلام این شرکت، وظیفه تعیین میزان مالیات برای استفاده از خدمات کیف پول گرام بر عهده مشتریان آن است: ما هیچگونه مسئولیتی در خصوص اعمال مالیات بر تراکنش‌هایی که شما برای استفاده از خدمات تلگرام انجام می‌دهید نداریم، همچنین مسئولیت کاربرد آن در جمع آوری، گزارش، جلوگیری از پرداخت مالیات‌های رمز ارزهای دیگر بر عهده خود مشتری است.

 • تراکنش ها

طبق این شرایط کیف پول Grams هیچگونه کنترلی در خصوص حصول اطمینان و تایید انجام تراکنش‌ها در بلاک چین شبکه باز تلگرام (TON) نخواهد داشت. تلگرام اظهار داشت که انجام تراکنش‌ها نیازمند پرداخت مبلغی است که در حال حاضر مقدار دقیق آن مشخص نیست و تلگرام هیچگونه نظارتی بر مقدار و نوع این مبالغ نخواهد داشت. تلگرام توضیح داد: تراکنش‌های شما ممکن است توسط بلاک چین TON ثبت نشوند و یا با دیرکرد همراه باشند. ما هیچ کنترلی بر این بلاک چین نداشته و امکان تسهیل، لغو و یا تغییر تراکنش‌های ثبت شده از عهده ما خارج است.

 • کلیدهای خصوصی کیف پول Grams

توانایی دسترسی و یا ذخیره کلیدهای عمومی یا خصوصی، کلمات پشتیبان، پسوردها یا سایر اطلاعات شناسایی مشتریان خود را نخواهد داشت. تلگرام بار دیگر تاکید کرده که وظیفه مدیریت و حفظ امنیت حریم شخصی این شبکه فقط بر عهده مشتریان آن است. اگر اطلاعات اعتباری از بین بروند، این شرکت قادر به بازیابی آنها و یا تنظیم مجددشان نیست، در نتیجه ممکن است مشتریان دیگر نتوانند به کیف پول خود دسترسی داشته باشند.

 • اتمام فعالیت کیف پول Grams

در شرایط خود آورده است که شرکت تلگرام می‌تواند “در هر زمان و به هر دلیلی” قسمتی یا تمام خدمات کیف پول Grams، حساب‌های کاربری و یا دسترسی به شبکه را فسخ یا غیرفعال کند.

 • اصلاح و تغییر شرایط استفاده از خدمات

این شرکت همچنین حق این را دارد تا هر زمان و بنا به صلاح دید خود شرایط استفاده از خدمات را تغییر دهد. تلگرام با ذکر این مطلب که شرایط بروز شده در سایت این شرکت پست خواهند شد، از کاربران خواست تا بطور مرتب این شرایط را مطالعه نمایند زیرا تغییرات بلافاصله پس از انتشار در سایت اجرایی می‌شوند. شرایط استفاده از کیف پول Grams در حالی منتشر شد که تا اواخر اکتبر، یعنی تاریخ رسمی اعلامی تلگرام برای راه اندازی بلاک چین TON، تنها چند هفته باقی مانده است. سرپرست دارایی‌های دیجیتال شرکت نرم افزاری Anchor Labs در روز گذشته اعلام کرد که این شرکت نخستین نهادی است که موفق به اخذ مجوز برای پشتیبانی سازمانی از توکن های Gram شده است.

زمان‌بندی‌های بلاکچینی تلگرام به شرح زیر است:

 • شروع ساخت و توسعه این شبکه- سه‌ماهه دوم 2017
 • عرضه شناسه امن خارجی تلگرام – سه‌ماهه اول 2018
 • عرضه نسخه آزمایشی شبکه TON – سه‌ماهه دوم 2018
 • آزمایش و بررسی امنیت شبکه TON – سه‌ماهه سوم 2018
 • توسعه نسخه پایدار TON – سه‌ماهه چهارم 2018
 • عرضه‌ کیف‌پول تلگرام – سه‌ماهه چهارم 2018
 • ساخت بخش اقتصادی بر پایه TON در تلگرام – سه ماهه اول 2019
 • عرضه‌ سرویس TON ، محل ذخیره داده و پراکسی TON- سه‌ماهه دوم 2019

در اوایل ماه سپتامبر ، تلگرام نرم افزار اکسپلورر تست نت و گره TON را منتشر کرد و به دنبال آن نسخه آلفا از یک کیف پول Gram برای iOS ارائه کرد.

هم اکنون کد کامل شبکه TON به صورت آزاد روی گیت هاب در دسترس است:

https://github.com/ton-blockchain/ton

به گزارش فوربس Forbes درروز 26 آگوست این نرم افزار 6.6 توکن گرام – توکن موجود در شبکه TON- را به طور رایگان در اختیار کاربران قرار مى‌دهد.

پیام رسان تلگرام، نام کیف پول رمزارزی خود را با عنوان button، منتشر کرده است. کاربران تلگرام با استفاده از این کیف پول می توانند معاملات رمزارزی خود را انجام داده و علاوه بر نگهداری کوین خود تلگرام(گرام)، بیت کوین و چند رمزارز دیگر نیز، نگهداری کنند.

این کیف پول در حال حاضر، در حال توسعه است و به عنوان کیف‌پول رسمی شبکه‌ی باز تلگرام(Telegram Open Network یا TON) مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

رفع مسئولیت

استفاده و بکارگیری شما از مطالب منتشر شده در نت وینرز به معنای قبول تمامی بند های مندرج در صفحه رفع مسئولیت قانونی زیر می باشد، لطفاً حتماً مطالعه بفرمایید.

مشاهده صفحه

 

 

نمایش بیشتر

بهنام | Behnam

بازدید کننده گرامی درود، امیدوارم مطلبی که مطالعه نمودید، براتون مفید واقع شده باشه. سپاسگزار میشم اگر نظر، سئوال و یا تجربه خودتون رو در خصوص مطلب بالا در قسمت نظرات درج کنید.

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Adblock رو غیر فعال کنید

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید